Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Prečo u nás?
   Hľadáte kvalitné slovenské granule pre kone s primeranou výživovou hodnotou? Máme pre Vás a Vaše kone zaujímavé riešenie.

   Granule HIPORELAX sú vyrábané z kvalitných slovenských poľnohospodárskych produktov, žiadne odpady z ananásových, papájových alebo iných, pre kone neprirozených surovín. Vyvážené zloženie podľa typu koňa zaručuje zdravý vývoj jedinca s dôrazom na dobrú zdravotnú kondíciu.

   Naše výroky sú vyrábané pod dohľadom ÚKSÚP, čo je zárukou kontrolovanej kvality a schválením predaja na volnom trhu. Povolenie tejto inštitúcie by ste mali chceť od každého dodávateľa alebo predajcu akýchkoľvek krmív. Iba tak viete, že nakupujete kontrolované, nekontaminované a vhodné krmivá. Predovšetkým zahraničné kŕmne zmesi môžu obsahovať  herbicídne alebo pesticídne látky či plesne, ktoré môžu viesť k vážnym zdravotným problémom Vašich koní.

   Dobre vieme, že pekný farebný obal predáva produkt v ňom, treba si ale uvedomiť, že ten produkt nemusí byť zákonite kvalitnejší a naviac to pekné farebné vrece musí niekto zaplatiť. A platíte ho VY, zákazníci! Aj  z tohto dôvodu sa snažíme držať cenu produktov na najnižšej možnej úrovni, tie pekné ,,parádičky,, okolo proste nevyužívame. Nám ide o to, čo je vo vreci, nie o vrece samotné. Treba si aj uvedomiť, že drahé sa nerovná vždy kvalitné a aj drahé granulované kŕmne zmesi môžu obsahovať málo energie aj bielkovín vhodných pre kone, platíte tak za nič. To nič môže pekne voňať po bylinkách, ale bylinky tu nenájdete a ak, tak iba 0,0001% aby sa dodržalo zloženie. A čo to tak pekne voní? Bohužiaľ aj v tomto odvetví sa používajú parfémy, ktoré sa rozprášia na granule pred ich zabalením. Citujeme napr. Ing. Kořínka Ph.D., ktorý sa zaoberá koňmi 40 rokov a ich výživou viac ako 18 rokov. Podľa neho ,,Jak Energys Standard tak zejména Pegasus Mix obsahuje žalostně málo energie i bílkovin a o účinných látkách (vitamíny, minerály) se nedá vůbec mluvit. Rozhodně bych doporučil kupovat za peníze krmiva, která mají vyšší užitnou hodnotu.,, Slovo odborníka na výživu koní s 20 ročnou skúsennosťou iba potvrdzuje naše slová. Smutné je, že sa do granúl výrobcu, ktorý sy pýši, že nevyužíva GMO dostane sójový olej alebo sójové šupy pochádzajúce z geneticky modifikovanej sóji alebo, že granule obsahujú ,,nutrične bohatú slamu,,. Platíte si za to, že máte v namiesto jadra obyčajnú slamu, ktorá rýchlo a lacno naplní značkové vrece, ktoré kupujete a predovšetkým platíte s pocitom, že ste koním dopriali niečo zázračne. O pšenici, ktorá je naprosto nevhodná pre kone nehovorím, lebo tieto znalosti má isto každý chovateľ.

   Samostatným odstavcom by bolo genetické manipulovanie s krmivami za účelom zvýšenia kondície a výkonu koňa. Takto upravená krmiva spôsobujú zmeny v štruktúre svalstva, čo je dobré pre športové kone, resp. pre ich výsledky v pretekoch. Ale čo potom? Čo po ich kariére? To majiteľov už nezaujíma. Takého koňa kúpite, prejdete na bežné krmivá a zrazu zistíte, že máte doma koňa, čo padol o 150 kg dole a hore to už ide ťažko alebo vôbec. 
   

   Nebudeme tu menovať žiadne ,,značky,, , ani nebudeme odhovárať zákazníkov. Urobte jedno, čítajte celé etikety, vyhladajte si zkratky v zložení na internetu a rátajte percentá. Pamätajte, máte nárok dostať od výrobcu úplné zloženie krmiva a ,,výrobné tajomstvo,, ako argument neobstojí! Nenechajte sa odbyť, a ak výrobca nespolupracuje, pozrite sa po inom krmive.  Každý výrobca má svoje povinnosti. Ani overený dlhoročný výrobca nemusí automaticky zaručovať deklarované zloženie uvádzané na etikete, čo môže viesť k súdnemu sporu o milióny.  Pozor, aj tu treba byť obezretný, dve aj tri značky krmiva môžu mať jedného majiteľa. Granule vyrobené v Polsku sa môžu vyviezť do Nemecka a tam sa zabalia, na trh sa potom dodajú ako nemecké, kvalitné a drahé. Rovnako granule vyrobené v Maďarsku sa môžu baliť v Rakúsku.  

                                                           


Copyright 2016 - 2018 © HIPORELAX